środa, 21 marca 2018

Finał Pucharu CEV nie dla SOVI :( Gramy dalej!

źródło: Fanpage Asseco Resovia Rzezzów

Jak przez mgłę pamiętam finał Pucharu CEV z udziałem „Pasów”, w 2012r. Pewnie nie wielu z nas kibiców liczyło, że wczorajszy wieczór, będzie szczęśliwy dla Podpromia. A my, będziemy świadkami siatkarskiego cudu, w postaci doprowadzenia do „złotego seta” i wygrania. Tylko spełnienie takich warunków, gwarantowało Asseco Resovi Rzeszów powtórkę z rozrywki. Jednak mało kto wierzył chyba w to, że Biełgorje  Biełgorod, pozwoli sobie wydrzeć awans. Ja choć, byłem po stronie tych, którzy nie wierzyli iż stanie się siatkarski cud. To gdzieś „pasiate serce” chciałoby magia Podpromia zadziałała ;) Niestety na marzeniach się skończyło ;( I drużyna z Biełgorodu wygrała pewnie 3-0. Nie można powiedzieć, że „Wilki” nie „pokazywały kłów”, bo tak nie, było. Potrafiliśmy odrzucić rywala od siatki zagrywką „Thibo” czy atakami Olka Śliwki, które niekiedy Muserskiego i spółkę doprowadzały do szału. Jednak nie wiem czy to tylko moja obserwacja, z przed TV, czy rzeczywiście tak, było. Gdy odskakiwaliśmy Rosjanom na kilka punktów, to w głowach naszych chłopaków , pojawiała się zbyt duża pewność siebie. I myślenie, że set się sam wygra. Wtedy zamiast szukać uderzenia po kierunkach to zawodnicy, którzy byli w ataku walili w rosyjski mur z przeświadczeniem, że piłka wyjdzie w out. A odbijali się od ściany niestety. Jednak BRAWA ZA WALKĘ!!! Trzeci set przyjezdni zagrali na totalnym luzie. Porażki są częścią sportu. Wkraczamy w decydującą fazę walki o play-off, nasza drużyna wciąż nie jest pewna awansu. Mamy tyle samo punktów co JW, a po piętach depcze nam olsztyński Indykpol. Według mnie kluczem do awansu do play-off, będzie niedzielne spotkanie z ONICO Warszawa. Polecą hejty nam mnie po tym co powiem, w tym momencie nie liczy się już styl w, jakim wygrywamy spotkania, ale punkty. Życzyłbym sobie i Wam, aby Reska wcześniej zapewniła awans, a nie rzutem na taśmę, w ostatniej kolejce. Jednak piękno siatkówki polega na tym, że niczego nie możemy być pewni do samego końca. SOVIA !! <3