środa, 12 października 2022

Patent Suwałk na "Wilki" zamrożony!

Każda passa się musi, kiedyś skończyć! To szczególnie dotyczy zmagań sportowych A okazją do tego był niedzielny mecz Asseco Resovii Rzeszów ze  Ślepskiem Malow Suwałki (3:1).

Podopieczni Giampaolo Medei przystąpili do tego spotkania z podwójną motywacją. Pierwsza to, odniesienie trzeciego zwycięstwa z rzędu i pozostanie niepokonanym, jak dotąd w naszej lidze. Drugą z tych motywacji było przełamanie złej passy w meczach z tymże rywalem. Końcowy wynik premierowej partii nie dawał przesłanek, że ta passa zostanie przełamana. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza odrobili trzypunktową stratę do naszego teamu, wygrywając I seta po końcówce na przewagi. Gdzie naszą zmorą była nasza zagrywka, a także słaba cierpliwość w ataku oraz nasze przyjęcie. Te wszystkie elementy zmieniły się niczym, jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki. Gdy na boisku w III secie, pojawił się powracający na Podpromie  Thibault Rossard, który zmienił gasnącego z seta na set Klemena Cebulja. Francuski przyjmujący nie zapomniał, jak się zagrywa i atakuje w barwach "Pasów". Może tym spotkaniem "Thibo" wyśle słoweńskiego przyjmującego "do bazy", kto wie... Niemniej jednak ten występ francuskiego przyjmującego powinien przyprawić o ból głowy włoskiego trenera naszej drużyny. Na kogo postawić w najbliższym spotkaniu wyjazdowym z zespołem, z Lubina. Osobiście postawiłbym na Francuza 😉.
To już trzecie spotkanie, gdzie na szczere uznanie ode mnie zasługuje Fabian Drzyzga, który potrafi od początku ligi gubić blok rywali i wykorzystywać wszystkie strefy. Czyżby miał być powrót z przytupem do reprezentacji? Jeśli miałbym przyznawać statuetkę MVP, za niedzielne spotkanie. To podzieliłbym ją na trzy. Fabian, Kuba i "Tchibo". Swoją drogą jestem ciekaw na, ile "Kochanowi" wystarczy tego prądu w nogach z Mistrzostw Świata, bo jak na razie  chapeau bas 💪. Michał Potera i Jakub Bucki potwierdzili, że mamy dobrą "bazę". Tak czy inaczej, choć jest bardzo dobrze to, w dalszym ciągu jest wiele do poprawy. Choć oczywiście wszyscy byśmy chcieli, by takie miejsce w tabeli było do końca sezonu. To przyjdą trudniejsze momenty, a prawdziwym wykładnikiem tego na, co jest stać naszą SOVIĘ, będzie już mecz w V kolejce bowiem "Wilki" udadzą się do "bełchatowskiego ula".