sobota, 30 grudnia 2017

Plan wykonany czyli zagramy o PP!

źródło: Fanpage Asseco Resovia Rzeszów
Pewnie większość z „pasiastych” kibiców przed meczem z Espadonem Szczecin (3-0), zadawało sobie pytanie czy będą punkty i PP, bo właśnie taką wagę miało to spotkanie. Musieliśmy wygrać to spotkanie i zameldować się wśród sześciu ekip naszej ligi, po fazie zasadniczej. Właśnie te sześć ekip w ostatni weekend stycznia we Wrocławiu, powalczy o to prestiżowe trofeum. Może SOVI w końcu uda się odczarować klątwę PP. Tyle marzeń przejdźmy do realiów ;) Obawiałem się tego meczu, bo Espadon to przecież rewelacja tego sezonu PlusLigi, dobrą robotę wykonuje trener Michał Mieszko Gogol. Asseco Resovia przystąpiła do tego spotkania z Kędzierskim na rozegraniu, Rossardem i Śliwką na przyjęciu. Zaporą na środku siatki w osobach: „Możdzera” i „Lemana”. Armatą na ataku Jochenem Schoepsem i „Maślakiem na libero”. Wydawało się, że spokojnie wygramy pierwszą partię, prowadząc 14-18. Nasi chłopcy chyba, za bardzo się rozluźnili, a przecież Sylwester dopiero jutro :D i doszło do nerwowej końcówki, za sprawą kilku punktowych  bloków ekipy znad morza. I set zakończył się grą na przewagi i zwycięstwem naszej drużyny 28-30. Drugiego rozpoczęliśmy z Kubą Jaroszem i Dominikiem Depowskim, którzy zastąpili grających słabszy mecz: Schoepsa i Rossarda. To, były dobre zmiany, bo obaj zawodnicy potwierdzili swoją przydatność do drużyny. Dodając do tego pewną grę Aleksandra Śliwki (MVP). I wygraliśmy drugiego seta.
Zastanawiałem się co przyniesie ulubiona dziesięciominutowa przerwa. Żartuję, że to jest po to, by zrobić sobie kawę i coś przekąsić, zamiast oglądać reklamy :P Na szczęście  chłopcy poszli za ciosem i zdobyli trzy oczka. Na razie trenera Kowala bronią wyniki, bowiem jest to kolejne przekonywujące zwycięstwo za pełną pulą. Oby tak dalej ;) Trafione zmiany, dobre zawody polskich przyjmujących. Powiem szczerze równie dobrze nagrodę MVP mógł odebrać, przyjmujący z nr „6” i też, byłby to sprawiedliwy wybór. A tym czasem życzę Wam udanego Sylwestra i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Jak najwięcej pozytywnych emocji z udziałem Asseco Resovi Rzeszów i Trefla Gdańsk oraz naszej reprezentacji.