sobota, 30 grudnia 2023

Poświąteczne zwycięstwo "Wilków".

Asseco Resovia Rzeszów zakończyła rok 2023 zwycięstwem w Lubinie (1:3). Chwilami można było mieć wątpliwości, czy punkty wrócą do Rzeszowa (przynajmniej ja miałem).

Drużyna z Rzeszowa rozpoczęła to spotkanie od mocnego uderzenia w polu serwisowym, co sprawiło, że zawodnicy Pawła Ruska mieli spory problem ze swoją pierwszą akcją. A po stronie Rzeszowa mieliśmy sporo gry pierwszym tempem oraz gry Fabiana Drzyzgi ze Stephenem Boyer. Co pozwoliło graczom z Rzeszowa zbudować czteropunktową i wydawało się, że spokojne zwycięstwo w premierowej partii spotkania. Nic bardziej mylnego, bo drużyna gospodarzy, nie miała nic do stracenia. I niemal w mgnieniu oka zniwelowali przewagę za sprawą zagrywki - Pawła Pietraszko i Jake'a Hansa. Taka sytuacja sprawiła, że byliśmy świadkami seta na przewagi oraz skoków ciśnienia po stronie rzeszowskich fanów siatkówki. II set to absolutna  dominacja podopiecznych Giampaolo Medei dzięki kontynuacji dobrej ofensywnej gry z pierwszej części I seta. I zespół z Podkarpacia był o set od trzech punktów i otwierania sylwestrowych trunków. Chyba o tym właśnie myśleli w partii numer III, bo przecież samo się wygra😉. Znajoma nam sytuacja, co nie😎? Sytuacja na parkiecie została całkowicie zdominowana przez "Lisów" Pawła Ruska i IV partia stała się faktem, a "pasiastym" kibicom w oczy zaczęła zaglądać wizja tie-breaka. Na szczęście rzeszowianie powrócili do swojej dobrej gry w ataku, mimo nerwowej końcówki udało się zakończyć spotkanie w IV aktach.
To kolejne spotkanie, gdzie Stephen Boyer był liderem rzeszowskiej drużyny. W zeszłym sezonie tym liderem był Torey DeFalco, w tym tę pałeczkę przejął francuski atakujący. I w moim mniemaniu duet Francuzów to najbardziej trafione przed sezonowe transfery. Pozostaje mieć nadzieję, że amerykański kowboj powróci do dyspozycji z przed kontuzji.