sobota, 24 grudnia 2022

Lwów pokonany - fotel lidera PlusLigi dla SOVI!

Po znokautowaniu Projektu Warszawa kolejną drużyną, która stanęła do pojedynku z Asseco Resovią Rzeszów był  Barkom Każany Lwów (3:1).

Zespół z Rzeszowa przystąpił do tego spotkania z dwoma zmianami w wyjściowym składzie, kontuzjowanych Fabiana Drzyzgę i Klemena Cebulja zastąpili; Michał Kędzierski i Thibault Rossard.
Oglądając to spotkanie, odniosłem wrażenie, że podopieczni Giampaolo Medei troszkę zlekceważyli niżej notowanego rywala, a ten pokazał, że potrafi grać w siatkówkę i ugrać seta. Szczególnie pochwalę ich, za to, że potrafili podbijać nasze ataki i wyprowadzali skuteczne kontry oraz zagrywali bez respektu dla nowego lidera PlusLigi. A także za umiejętne czytanie rozegrania Michała Kędzierskiego.
W podsumowaniu I rundy przez "Wilków" chwaliłem nasz zespół, za grę w obronie to, jak na złość we wczorajszym spotkaniu, praktycznie jej nie było. Była mała rózga, teraz czas na to, co było dobre w tym spotkaniu. Widać, że Michał Kędzierski potrafi skopiować pomysł na grę swojego zespołu od naszego Kapitana. Mam tu na myśli grę wszystkimi strefami. Tradycją naszej drużyny już w tym sezonie stało się to, że dzięki naszym skrzydłom zawdzięczamy to wszystko, co dobre po stronie "Pasów". Nie inaczej było i w tym meczu, Maciej Muzaj (MVP) pokazał, że jest gaz i jest w stanie dotrzymywać kroku TJ DeFalco. Obaj Panowie we wczorajszym spotkaniu zdobyli 37 pkt! Fajnie, że postawiliśmy na zagrywkę w IV secie, która ustawiła wynik tego seta oraz meczu. A konkretnie zagrywki Thibaulta Rossarda. I przez święta Bożego Narodzenia dzierżymy fotel lidera PlusLigi. Wiecie co? Ja chyba mam sklerozę, bo nie pamiętam, kiedy ostatnio byliśmy liderami tabeli 😂. Taka sytuacja oczywiście cieszy, SOVIA! 😍